Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Deklaracja dostępności

Strona archiwalna

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Biskupiej zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Biuletynu Informacji Publicznej

Data publikacji strony internetowej: 2019.04.30

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2019.04.30.

Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Niektóre dokumenty, zamieszczone są w postaci plików .pdf (skany dokumentów) np. sprawozdanie finansowe.Treści nie wchodzą w zakres mających zastosowanie przepisów

Oświadczenie sporządzono dnia 2020.09.20.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością cyfrowej dla osób niepełnosprawnych strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Danuta Wicher, adres poczty elektronicznej . Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 52 351 21 68. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Biskupiej ul. Długa 74 , 88-133 Dąbrowa Biskupia

Biblioteka w Dąbrowie Biskupiej jest budynkiem wolnostojącym, który przy wejściu posiada jeden próg. Szerokość i wysokość drzwi do i wewnątrz budynku spełniają wszystkie normy. W środku biblioteki zapewniamy udogodnienia dla czytelników związane z ich obsługą oraz umożliwiony jest dostęp bezpośredniego poruszania. Biblioteka nie posiada toalety dla osób niepełnosprawnych. Nie ma ograniczeń dotyczących wstępu z psem asystującym. Placówka posiada miejsca parkingowe lecz nie posiada oznakowania dla osób niepełnosprawnych. Biblioteka nie zatrudnia osoby posługującej się językiem migowym. Na dzień składania deklaracji nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza migowego. Jednocześnie, w razie potrzeby, informujemy, iż dołożymy starań, by znaleźć rozwiązanie w tym temacie. W jednostce nie ma pętli indukcyjnych. Nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących, są jednak tabliczki fosforyzujące o wyjściu ewakuacyjnym ( znaki bezpieczeństwa).

Filia Pieranie 7, 88-133 Dąbrowa Biskupia

Biblioteka w Pieraniu jest lokalem w budynku współużytkowanym z inną instytucją. Posiada w korytarzu 2 progi. Szerokość i wysokość drzwi do i wewnątrz budynku spełniają wszystkie normy. W środku biblioteki zapewniamy udogodnienia dla czytelników związane z ich obsługą oraz umożliwiony jest dostęp bezpośredniego poruszania. Biblioteka nie posiada toalety dla osób niepełnosprawnych. Nie ma ograniczeń dotyczących wstępu z psem asystującym. Placówka posiada miejsca parkingowe lecz nie posiada oznakowania dla osób niepełnosprawnych. Biblioteka nie zatrudnia osoby posługującej się językiem migowym. Na dzień składania deklaracji nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza migowego. Jednocześnie, w razie potrzeby, informujemy, iż dołożymy wszelkich starań, by znaleźć rozwiązanie w tym temacie. W jednostce nie ma pętli indukcyjnych. Nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących, są jednak tabliczki fosforyzujące o wyjściu ewakuacyjnym ( znaki bezpieczeństwa).

Filia Radojewice 49, 88-110 Inowrocław

Biblioteka w Radojewicach jest lokalem w budynku współużytkowanym z lokalem mieszkalnym, która przy wejściu posiada 2 progi. Szerokość i wysokość drzwi do i wewnątrz budynku spełniają normy. W środku biblioteki zapewniamy udogodnienia dla czytelników związane z ich obsługą oraz umożliwiony jest dostęp bezpośredniego poruszania. Biblioteka nie posiada toalety dla osób niepełnosprawnych. Nie ma ograniczeń dotyczących wstępu z psem asystującym. Placówka posiada miejsca parkingowe lecz nie posiada oznakowania dla osób niepełnosprawnych. Biblioteka nie zatrudnia osoby posługującej się językiem migowym. Na dzień składania deklaracji nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza migowego. Jednocześnie, w razie potrzeby, informujemy, iż dołożymy wszelkich starań, by znaleźć rozwiązanie w tym temacie. W jednostce nie ma pętli indukcyjnych. Nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Filia Wonorze 36 , 88-133 Dąbrowa Biskupia

Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej

„Rozbudowa i modernizacja Systemu Regionalnego Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego” realizowana w ramach Projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego